Претензії АМКУ до маркування антисептиків

241

Претензії до маркування актисептиків висловив Антимонопольний комітет України кільком вітчизняним виробникам. Він рекомендував виробникам не розміщувати недостовірної, непідтвердженої інформації щодо властивостей засобів на етикетках їхньої продукції.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Неточність у маркуванні антисептиків

Комітет рекомендував семи виробникам антисептиків припинити дії у вигляді поширення інформації, що може вводити в оману внаслідок способу викладення неточних, неповних відомостей у маркуванні продукці. Атакож здійснювати інформування споживачів щодо споживчих властивостей продукції власного виробництва у спосіб, який не вводитиме в оману.

Про результати розгляду рекомендацій ці суб’єкти господарювання повинні повідомити комітет у 10-денний строк з дня їх отримання.

Яке маркування антисептиків вводить в оману?

В АМКУ пояснюють, які є приклади розповсюдження щодо антисептичних засобів не підтвердженої належним чином інформації. Може вводити споживачів в оману маркування антисептиків coronaseptic, попередження вторинного інфікування, пролонгована антимікробна дія. А також – дія на штами бактерій, стійких до антибіотиків, знищення до 99%, до 100% бактерій та \ або вірусів, 100% антимікробна активність.

«Звісно, можна посперечатися, що навіть одна знищена бактерія становить «до 100%». Однак поширення цієї або іншої наведеної в прикладах інформації надає неправомірну перевагу в конкуренції таким антисептичним засобам, порявняно з аналогічними за складом конкурентами. Також ця інформація може вводити споживачів в оману», зазначають у комітеті.

Ще у квітні 2020 року комітет застерігав виробників від поширення неправдивої, неповної або неточної інформації про антисептичні чи дезінфекційні засоби. Йшлося про їхню непідтсерджену здатність знищувати віруси, у тому числі й COVID-19, з метою приваблення споживачів.

Нагадаєм, що АМКУ змусив ще одного виробника антисептика відмовитися від перебільшення на етикетці.

Джерело: Укрінформ

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я