На сьогодні у харчовій промисловості є багато нових методів аналізу і фізико-хімічного дослідження речовин. Ці методи потребують сучасних засобів вимірювання концентрації речовин.

Лабораторне аналітичне обладнання виробляє японська приладобудівна корпорація «SHIMADZU» – його нині широко використовують у харчовій галузі для контролю сировини, технологічних процесів і якості готової продукції.

Одна із найбільших груп аналітичних приладів у її асортименті призначена для хроматографічних досліджень. Цей спосіб ґрунтується на різниці у швидкості розподілу досліджуваних речовин між двома контактувальними фазами, одна із яких зазвичай нерухома, а друга – елюент (газ або рідина) має постійний напрямок руху.

 газовий хроматограф
Рис. 1 газовий хроматограф

За допомогою газових (рис. 1) і рідинних (рис. 2) хроматографів вимірюють вміст органічних сполук різних класів у всіх видах харчових продуктів.

Останнім часом все ширше використовують хроматографи з мас-детекторами з метою підвищення чутливості визначення токсичних органічних сполук, зокрема пестицидів. Окрім того, при використанні рідинного хроматографа з ондуктометричним детектором та іонообмінною колонкою (такий рідинний хроматограф називають іонним) отримують найточніші дані щодо вмісту неорганічних іонів (нітратів, нітритів, фосфатів, сульфатів, хлоридів тощо) у багатьох харчових продуктах.

рідинний хроматограф
Рис. 2 рідинний хроматограф

Генеральним дистриб’ютором «SHIMADZU» в Україні є фірма «ШимЮкрейн», фахівці якої забезпечують висококваліфіковану технічну і методичну підтримку аналітичних приладів, встановлених у лабораторіях різних підприємств і організацій (станом на 6 жовтня 2020 року в Україні встановлено 580 комплектів хроматографів «Shimadzu»). Вони надають також консультаційну допомогу покупцеві при виборі виду і комплектності аналітичного приладу для оптимального вирішення аналітичних завдань за мінімальних витрат.

Читайте також традиційний продукт з новою якістю

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я