Виробники продуктів харчування використовують різні інструменти  маркетингу, щоб збільшити продажі. Наприклад, важливу роль у просуванні продукції відіграє колір упаковки. Тому, певна річ, маркетологи дуже активно працюють у цьому напрямі. Адже коли підприємство пропонує ринку новий продукт, воно насамперед розраховує на те, що він буде впізнаваним, покупці його запам’ятають. Саме тому маркетологи дуже індивідуально підходять до вибору кольору упаковки, підбирають необхідні матеріали для кожного продукту, так би мовити, індивідуально.

Колористика – так нині називається цей сегмент пакувального ринку. Зараз кольори в упаковці вважаються специфічною мовою, якою виробник на невербальному рівні передає споживачеві інформацію про продукт. Великі міжнародні консалтингові компанії вивчають прихильність конкретної цільової аудиторії до того чи іншого кольору і прогнозують можливий ефект, ставлення споживачів до зміни кольору і їх враження від цього. Кожен продукт і, відповідно, його упаковка має «вдалий» і «невдалий» колір для просування. Так, доведено, що упаковки зеленого, червоного і жовтого кольорів продаються швидше.

Споживачі віддають перевагу тому, що має природне походження – зелень, свіже м’ясо, риба, овочі, молоко і сир. Вважається, що товар у кольоровій упаковці продається на 60% більше, ніж у чорно-білій.

Отже, колір може викликати у покупця різні почуття і асоціації. Тому, приймаючи рішення щодо обв’язування продуктів харчування (а це є доповнення до упаковки), варто керуватися знаннями колористики, що дозволяє успішно вирішувати завдання комплексно – оболонка, етикетка, шпагат, нитки, термоусадний пакет.

Спеціалісти торгової марки TWIST ATIK food понад 3 роки вивчали технології колористики, досліджували психологію споживачів і ставили експерименти на практиці щодо особливостей впливу кожного кольору на емоційний стан людини. А також, певна річ, застосовували свої знання щодо певних кольорів шпагату, ниток в обв’язуванні ковбасних, м’ясних, рибних і сирних продуктів.

Сприйняття кольору упаковки залежить від багатьох факторів.

Країна.

Зараз, коли вітчизняні підприємства шукають можливості виходу на експортний ринок, цей фактор слід враховувати. Наприклад, в Україні та інших країнах Східної Європи білий колір вважається символом чистоти, асоціюється із свіжістю і легкістю. А ось в Індії цей колір означає траур. Також у Східній і Центральній Європі популярний жовтий колір упаковки для продуктів харчування, а в Єгипті він означає смерть. Холодні кольори упаковок популярні в таких регіонах, як Балтія і Скандинавія.

шпагати та нитки для ковбасних виробів
шпагати та нитки для ковбасних виробів

Сезонність.

У європейських країнах влітку великий попит на продукти харчування, пропоновані у синіх, зелених і білих упаковках. І навпаки, взимку більше продаються продукти в жовтих, зелених, червоних і помаранчевих упаковках.

Призначення товару.

В упаковці молочних продуктів переважає білий, синій, зелений, жовтий, червоний колір. А ось коричневий, сірий, чорний практично не використовують, оскільки у споживачів ці кольори викликають асоціацію з несвіжістю товару.

У м’ясних і рибних продуктах навпаки: коричневий колір у поєднанні з жовтим, помаранчевим і білим дуже гармонійно надається для сучасних оболонок карамельних відтінків. Сірий і натуральний білий тон шпагату та ниток добре підходить для обв’язування м’яса і варених ковбас у натуральній черевині, оскільки асоціюються у покупця з продуктом ручної роботи та віковими традиціями якості. Чорний і чорно-білий шпагат пасує для обв’язування дорогих сиров’ялених ковбас у поєднанні з глянцевою золотистою етикеткою.

Асоціація кольору зі смаком.

Багато кольорів асоціюються з певним смаком. Наприклад, червоні елементи в упаковці у будь-яких країнах викликають асоціації зі смаком м’яса. Коричневий колір, крім кави або шоколаду, зазвичай асоціюється з якісною дорогою копченою, печеною ковбасою або м’ясним делікатесом.

шпагати та нитки для ковбасних виробів
шпагати та нитки для ковбасних виробів

За вдалого поєднання кольорів на упаковці бренд добре запам’ятовується, стає популярним, а попит на продукти постійно зростає. У такому випадку дизайн довгий час можна не змінювати. Це значно заощадить час і кошти виробника.

Для утримання своїх позицій на ринку виробнику слід залучати клієнтів, зокрема, й кольором упаковки своїх продуктів.

ТМ TWIST ATIK food допоможе створити індивідуальний, яскравий і незабутній стиль упаковки продукту. Ми допомагаємо кожному клієнту підібрати колір шпагату та ниток відповідно до ковбасної оболонки, етикетки й інших пакувальних та іміджевих матеріалів. При підборі кольорів і матеріалів для виготовлення нитки, шпагату ми максимально враховуємо всі фактори впливу. Завдяки цьому досягається й максимальний ефект вибору кінцевого варіанту дизайну, кольору, матеріалу і товщини шпагату або нитки.

Читайте також, Ароматизатори SYMRISE для копчених виробів

Матеріал надано ТМ TWIST ATIK food

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я