Депутати планують скасувати зниження ставки ПДВ для м’ясо-молочної продукції

373

Пропонується повернути ставку 20% ПДВ для свинини, яловичини, баранини, а також цільного молока.

26.04.2021 року у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування операцій з постачання окремих видів продукції тваринництва» № 5425 (далі – законопроект № 5425). Авторами законопроекту № 5425 є народні депутати України Андрій Мотовіловець і Сергій Швець.

Законопроект дуже примітний! Метою його розробки заявлено подолання ризиків можливого зростання цін на м’ясну і молочну сільськогосподарську продукцію. Однак, на думку авторів законопроекту, ефективним методом для зниження ризиків цін на ринках вищевказаної продукції може стати повернення до раніше діючої ставки ПДВ в розмірі 20%.

Автори акцентують увагу на тому, що прийняття Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції» від 17 грудня 2020 № 1115-IX не виправдовує очікувань щодо зниження цін на товари м’ясо -молочної групи.

У пояснювальній записці автори висловлюють припущення, що зниження ПДВ на м’ясо-молочну продукцію не стане суттєвим мотивуючим фактором для виробника щодо зниження цін. В результаті, відповідно до прогнозів, ціна для споживача продукції може не тільки не знизитися, але і вирости.

Тому пропонується повернути 20% -у ставку ПДВ для свинини, яловичини, баранини, а також цільного молока. При цьому автори законопроекту № 5425 вважають, що ставка ПДВ для вищевказаних товарів повинна бути повернута до рівня 20%, в незалежності від того, де зроблені такі продукти – в Україні, або за кордоном.

Джерело: sud.ua

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]