Без взаємодії із потужними підприємствами малі виробники курятини збанкрутують — експерт

90

Перед українськими виробниками курятини скоро постане серйозний виклик: ціна на м’ясо курки падає, а її собівартість зросте, якщо здійсняться прогнози щодо низького цьогорічного врожаю зернових.

Таку думку висловила Аліна Сич, голова наглядової ради акціонерів «Володимир-Волинської птахофабрики», передає agrotimes.ua.

Експерти прогнозують, що через неврожай зростуть ціни на зернову частину раціону, подорожчає вартість кормів, і оскільки вони становлять 70% собівартості курятини, ціна на м’ясо курки також зросте.

«Ймовірно, на українському ринку виробників курятини відбудеться певна трансформація: невеликі підприємства будуть змушені відмовлятися від посадки птиці через нерентабельність. Уже сьогодні можна констатувати факт, що дрібні виробники опинилися на межі виживання, багато хто з них тимчасово зупинив посадку птиці», — розповідає Сич.

За її словами, у дрібних виробників більша собівартість виробництва одиниці продукції, як порівняти з потужними підприємствами, і не надто тісні зв’язки з мережами”.

«Виходом зі скрутної ситуації для невеликих господарств стануть різні об’єднання, колаборації з великими і потужними підприємствами на умовах взаємодії. Наприклад, великі виробники можуть розміщувати на їхніх виробничих майданчиках свою птицю, ті вирощуватимуть її за заданою технологією», — вважає голова наглядової ради акціонерів «Володимир-Волинської птахофабрики».

Таким чином, великі компанії зможуть далі забирати птицю й реалізовувати її своїми каналами збуту. Це один із варіантів співпраці, а їх може бути багато.

«Без подібних взаємодій багато малих гравців, на жаль, можуть збанкрутувати», — підкреслює Аліна Сич.

Джерело: https://agravery.com

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я