7 секретів, як вибрати смачне сало

1379

Апетитне біло-рожеве сало – смачний поживний продукт і національний символ української кухні!

Краще, звичайно ж, вибирати сало на ринку, а не в магазині. Адже на ринку, на відміну від магазину або супермаркету, сало можна гарненько розглянути, понюхати і навіть спробувати.

Зазвичай на ринку сало відрізняється великим асортиментом, маєє кращі якості і смак.

Звичайно, воно повинно бути перевірено санітарними службами, мати штамп і всі відповідні ветеринарні документи.

Як вибрати якісне сало

Перевагу краще віддавати салу з свинки, а не кабанчика, так як воно ніжніше і приємніше на смак і не має специфічного запаху.

Визначити яке саме перед вами сало не складно, достатньо звернути увагу на шкірку. Шкірка на салі від свинки буде тоншою і, якщо підколупнути її нігтем, буде легше відділятися від шматка сала.

Найсмачнішим вважається сало зі спини або з бічної частини туші, воно ніжніше і м’яке, має тонку шкірку. Сало з щоковини, шиї і голови набагато жорсткіше і має більш товсту шкіру.

Сало з черевної частини свині рівномірно чергується м’ясними прошарками і має тонку ніжну шкірку. Якісне сало має бути біло-рожевого кольору. В жодному разі не варто брати сало з жовтим або сірим відтінком. Це свідчить про те, що продукт старий або зіпсований.

Сало з червонуватим відтінком говорить про те, що свинку довго не могли заколоти, від покупки такого сала теж варто утриматися, так як воно буде мати гірший смак.

При покупці сала рекомендуємо його понюхати. Свіже, якісне сальце матиме приємний, злегка молочний запах. Чудово, якщо шкурка сала пахне димком, це означає, що свинка була просмолена за всіма правилами. Якщо продукт віддає сечовиною, то це сало кнура і його краще не купувати.

Зверніть увагу на шкірку, чим вона тонша, тим м’якше і ніжніше буде сало. Також важливо, щоб шкірка була чистою і без щетини.

Необхідно оглянути сам шматок сала, шкірка не повинна бути висохлою, а сало надто твердим. Якщо шматок сала не має легкого блиску, це означає, що воно не свіже і залежалося на прилавку.

Краще відмовитися від покупки сала замаринованого у великій кількості спецій і трав. Зазвичай недобросовісні продавці, таким чином, маскують неякісний, а то і зовсім прострочений продукт.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]